2013/03/11

Knight Online Günümüz Detaylı İnceleme
      Knight Online World En İnce Detaylarına Kadar İnceliyoruz...Günümüzde dünyanın en çok oynanan online oyunudur Knight Online World. Türkiyede ise bu sıralama birincilik tahtında. Oyun MGame Corporation, GamersFirst ve Noah System şirketleri tarafından yönetilmekteydi.(Eskiden)
Şuan Oyun Noah System VE NTTGAME (MGAME) tarafından yönetiliyor.

İlk önce yöneticiler hakkında bilgi edinelim.


K2 NETWORK


GM Athenrye der ki:

@FireDrakeWarrior
Noah sistem nedir veya görevi nedir? K2 oyunu sunan, Mgame geliştirici ise Noah nedir?
Çok eskiden Noah KO yu yaptı. Onlar orijinal geliştirici ve oyunun yapıcısıdır, ama ödeme güçlüğüne düşünce markayı satmaya karar verdiler. Mgame lisansı ve oyun haklarını satın aldı, bunun anlamı şu anda sahibi onlar demektir. Bununla beraber Noah onlarla ortak çalışma içinde olmaya devam etmekte ve oyun için içerikler hazırlamaktadır. Mgame ve Noah tuhaf bir ortaklık/ortakyaşam içindedirler, samimi olmak gerekirse bir çeşit anlasılamaz bir şey. Son olarak K2/G1 var yayımcı. Mgame sadece Kore'de oyunu yayınlarken, K2/G1 global ölçekte yayınlıyor.
Mgame sadece teknik olarak KOl'un geliştiricisidir. Bir çeşit sadece ismen öyledir. Biz ne zaman Mgame'e updateler, patchler, ve yeni içerikler konusunda basvurdugumuzda onlar bir toplantı yaparlar ve isteyip istemediklerini belirlerler. Eğer geçerse, Noah'a parlak bişeyler yapması için talepte bulunurlar. Bununla beraber Noah, Mgame emir vermedikçe kendiliğinden talep edilen şeyi yapamaz. Böylece bütün amaç ve niyetlerde biz Mgame'i developer olarak görüyoruz, tetiğe basan oldugu için.

Şu anda oyunda pek çok var olan sorunla ilgili olarak, Noah'la direkt görüşmek üzere Linus'un Koreye gitmeyi planladığını biliyorum, yani en kısa zamanda bunun güzel sonuçlarını görebiliriz.


Quote
@FireDrakeWarrior
What is Noah S-ystem or what is their job ? K2 Network is the host, M Game is the developer, and Noah S-ystem is what ?
There are three companies currently involved in Knight Online. NOAH, MGAME, and K2/G1.

A long time ago, NOAH made Knight Online. They're the original developers and creators of the game, but they started hurting for cash and decided to sell the title. MGAME bought the license and rights to the game, meaning they now own it. However, NOAH remains in collaboration with them and still produces content for the game. MGAME and NOAH have a weird partnership/symbiosis thing going on... it's kind of confusing, to be honest. Finally, there is K2/G1, the publisher. K2/G1 hosts the game on a global scale as opposed to MGAME, which hosts only for Korea.

MGAME is only technically KOL's developer. It's sort of an 'in-name-only' sort of thing. Whenever we bug MGAME for updates, patches, and new content, they hold meetings and figure out if they want to do it or not. If it passes, they give the request to NOAH and tell them to make something shiny out of it. However, NOAH won't make any requested content until MGAME gives them the order to do so. So for all intents and purposes, we have to consider MGAME as the developer since they're the ones who call the shots. I know Linus is planning on going to Korea to meet with NOAH directly to address a lot of the standing issues we have with the game at the moment, so we may see some good results off that soon enough.

This post has been edited by DenizMod: 11 May 2010 - 05:45 AM
0
#2   Evanescence

Conscript

Group:Members
Posts:172
Joined:26-September 09
LocationAydın
Posted 11 May 2010 - 04:19 AM
Athenrye der ki:
@JDizz
K2, bu oyun için daha cok şey yapması gerektiğini, ve patchleri kendisinin yapabileceği gerçek bir kodlamaya sahip olması gerektiğini ne zaman idrak edecek.Mgame belki asıl üreten fakat, siz oyunun bakımı yanısıra Mgame'in kendisiyle iletişiminde zayıf kalıyorsunuz.Gelecekte K2 nin bu oyuna etkileyici bir değişiklik yapma şansı var mı?

Daha önce de pek çok kereler belirttiğim gibi K2/G1 bu oyunun yayımcısıdır, geliştiricisi değil.
Biz oyun hakında ne herhangi birşeyi degiştirmeye ne de bunları yapmak için programcılar çalıştırmaya legal bir hakkımız yok.
KOL Kore'den, baska bölgeden gelen yabancı bir oyun, ve geliştirici programlamadan, patchlerden ve dig. şeylerden sorumludur. Sabit bir iletişim ve üretkenlik hattı kurmak oyuncuların anlamak isteğinden cok daha zor bir şeydir.Son günlerde Mgame ile direk bir iletişim kurmak istiyoruz ve buyuk gelişme sagladık bu konuda, fakat bunlar için hala zamana ihtiyac var.

Quote
(Athenrye @ Dec 3 2009, 06:49 PM)

@JDizz
When will k2 realize that they should TRY to do more for this game and actually TRY to get the actual coding for the game so that they can physically make and patch the game themselves. MGAMES may be the actual provider, but k2, you are doing a poor job at maintaining it as well as the communication along the lines with MGAMES itself. Is there a chance in the future will k2 do a dramatic change to this game?
As has been stated many times before, K2/G1 is the publisher of the game, not the developer. We have neither any legal rights to change anything about the game, nor do we employ any programmers who would have the skills to do so in the first place.
KOL is a foreign game that has been ported over to other regions and the developers responsible for programming, patches, and other such things are in Korea. It is far more difficult to maintain a stable line of communication and productivity than the players are readily willing to accept. We have been working on getting MGAME's direct involvement lately and it's been seeing much progress, but these things still do take time.@WNxVirux
K2/G1 in yayımcı olarak anlamı nedir ?
K2/G1 Magame'in çeşitli oyunlarında vasıtadır.Yayımcı kullanarak bir video oyunu geliştiren/üreten şirket daha geniş bir kitleye ulaşır ve pek çok devredilmiş işlere temsilci tayin edebilir.K2/G1 vasıtasıyla Mgame KO, Warrock, ROM, Gogo Racer ve diğer pek çok oyununu daha buyuk bir oyuncu potansiyeline ulaştırmaktadır.
Aynı zamanda K2/G1 oyun içerisinde meydana geln pek çok sorunda çözümler önermekte, acohorsla ilgili problemlerde, oyun kurallarını ihlal eden ahlaksız oyuncuları için oyunu izlemekte, Mgame ve oyuncular arasında bir vasıta olmaktan sorumludur.
K2/G1 ayrıca promosyon eventlerden, server duraylılgının izlenmesinde, ayrıca müşteri hizmetleri sayesinde oyuncular tarafından rapor edilmiş çeşitli ödeme, teknik ve oyun sorunlarını halletmekle yukumludur.Biz ayrıca illegal kxp programlarının, ikincil gelir elde edenlerin, ve ikincil gelir elde edilen web sitelerinin de izleme ve araştırmalarını yurutmekteyiz.
Cryptic Studios veya Blizzard gibi hem geliştirici hem yayımcı olan şirketler vardır.Bazı şirketler oyunlarını tamamiyle kendi içlerinde tutar, fakat bu şirketin buyukluğune, bütçesine ve sahiplerinin niyetiyle alakalıdır.

Quote
(Athenrye @ Dec 4 2009, 01:51 AM)


@WNxVirux
What is the point of K2/G1 as a game publisher?
K2/G1 acts as a medium for MGAME's various online games. By using a publisher, a video game development/production company can reach a wider audience and delegate a lot of the hands-on work to other groups. Through K2/G1, MGAME is able to expand Knight Online, War Rock, Runes of Magic, GoGo Racer, and many other games, to a larger number of potential players. At the same time, K2/G1 is responsible for acting as a medium between the players and MGAME, offering solutions to the various problems that are sure to occur in any game environment, handling account-related issues, and monitoring the game for those unscrupulous users who violate the terms of service agreement. K2/G1 is also responsible for promotional events, monitoring server stability, and working with our Customer Service agency to handle various game, billing, and technical issues as reported by the players. We also handle the monitoring and investigation of illegal third party tools, secondary economies, and the websites that such secondary economies operate through.

There are companies who act as both developer and publisher, such as Cryptic Studios or Blizzard Entertainment. Some companies handle their games entirely in-house, but that is determined almost entirely on the size of the company, its grand revenue, and the intentions of the owners.

" Bu yazı GamersFirst Sitesinden Alıntı Yapılmıştır "

Aradığınız Bölümü CTRL+F Yaparak Yazınız. Tüm Bilgileri Bulabilirsiniz.

MGAME
1998 yılında kurulan Güney Kore merkezli firmanın ilk adı WIZ Gate'dir, 2000 yılında adı MGame olarak değiştirilmiştir. Bomber Man, Worms gibi oyunların hizmetini veren firma 2002 yılının 7. ayında Knight Online adlı oyunu geliştirmiştir. Noah System tarafından destek almaktadır.

Knight Online'nın asıl sahibidir, sahip olduğu oyunları firmalara bir miktar ücret karşılığında kiralamaktadır, aynı zamanda kiraladığı oyunlardaki güncellemeleri de ücret talep ederek yapmaktadır. K2 gibi kendi patchini yapamayan firmalar bu olanaklardan faydalanıyordu, yani K2 her zaman MGame'e muhtaçtı, bu durumda oyundaki koxp illegal programların çalışmasının sebebi de MGame'in yetersizliğidir, fakat ben şu saatten sonra bir takım yaptırımlar olacağını düşünüyorum, ve K2 tarafından oyuna sokulan itemların silinmesi muhtemeldir, MGame zaten bunun için dava açmadı mı?

Her neyse konumuza dönelim, 40'tan fazla oyunu sunan ve geliştiren firma en uzun soluklu oyunu olan Knight Online için ve kesintisiz olarak 10 yıl boyunca hizmet vermiştir. Dünya çapında çevrimiçi oyun hizmetiyle önde gelen firma Kore'nin en büyük 2. oyun sağlayıcısıdır. Türkiye ve Kore dahil, Çin, Malezya, Almanya, Japonya, Tayland, Endonezya ve Brezilya gibi pek çok ülkede hizmet vermektedir.

Bilgileri:

● MGame firma sitesi: http://www.mgamecorp.com

● Knight Online hizmetini verdiği siteler:
TWKO: http://54.gameflier.com
JPKO: http://knight.mgame.jp
KRKO: http://knight.mgame.com
USKO: http://knightonline.mgame.com
EUKO: http://knight.nttgame.com

● Fax No.: 839-0050

● Tel No: 1644-0900
Adres: Seoul-si, Geumcheon-gu, Gasan-dong, 371-50 Ace High-End Tower 3cha 1002F
Telefon: 02.3472.7387
Faks: 02.2624.1368
Resmi Sitesi: http://www.noahsystem.co.kr/

-Oyunlar-

Knight ONLINE(Oyunu gelistirdi)

English

Address: Seoul-si, Geumcheon-gu, Gasan-dong, 371-50 Ace High-End Tower 3cha 1002F
Tel: 02.3472.7387
Fax: 02.2624.1368
Website: http://www.noahsystem.co.kr/

-Games-

Knight ONLINE(Game developed)


K2 NETWORK VE MGAME DAVASI NEDEN OLDU SONUÇ NE HER ŞEY !

  1 ay kadar once yapilan toplantida mgame yetkilileri bizlere k2network calisanlarinin izinsiz olarak serverlara fiziksel erisim saglayarak database ve server dosyalarini kopyaladiklarini ve bunlarin video kayitlarinda acikca goruldugunu bildirdiler.

bunun uzerine mgame k2network un yayini durdurmasi icin mahkemeye basvurdu ve bu talepleri reddedildi. bunun uzerine video kayitlari ve yasadisi item ve kod satisi belgeleri ile tekrar sozlesme ihlalinden dava acilmis ve davanin mgame in lehine sonuclanacagina kesin gozuyle bakilmakta.
bu surecte bilindigi gibi 3 4 gunluk oyun kesintileri yasandi bu kesintiler mgame in serverlari kapatmasi uzerine k2network un serverlardan izinsiz kopyaladigi programlari kurarak kendi serverlari uzerinden yayin yapmasi sebebiyle olustu.

k2network her ne kadar buyuk bir firma olsada son zamanlarda gamersfirst adiyla yasadiklari basarisiz oyun cabalari yuzunden finansal sikintiya girmis ve zaten mgame e olan finansal yukumluluklerini yerine getirmedigi icin sozlesmelerinin bitecegi haziran 2012 de tekrar sozlesme yapilmasi dusunulmeyen bir firma idi.

suanda da gordugunuz uzere kurumsal bir firmadan cok bakkal mantigiyla calisarak playspan araciligiyla satis yapmaya calismaktadirlar. playspan da joshua kankamizin kardesine air bir firmadir bilmeyenler icin.

gelelim bundan sonraki surecte olacaklara en kotu ihtimalle 23 subat 2012 verilerine donulecek ve hepimiz goreli olarak cok daha temiz bir oyunla karsilasicaz. helios serveri kapatilacak. fakat k2 nin ellerindeki guncel database i paylasmasi durumunda muhtemelen guncel database uzerinde temizleme islemleri yapilarak en az magduriyetle oyun tekrar mgame yonetiminde acilacaktir. knightonlieworld.com sitesi k2network adina tescilli oldugu icin muhtemelen bu adres de degisecektir.

BU BİLGİ MGAME TARAFINDAN BAZI TÜRKLERE SIZAN BİLGİLERDİR ! TAMAMEN GERÇEKTİR. 

DAVA SÜRECİNDE ACIKLANAN BİLGİLER


MGame Corporation telif hakkı ihlali sebebiyle K2 Network inc. ile yeniden karşı karşıya geliyor.

MGame, K2Network'ü ücretsiz oyun (f2p) anlayışını hiçe sayıp sunucu kapasitelerini düşürerek oyuncuları mağdur etmek, Türk satıcılar ile el altından ortaklık yaparak telafisi olmayan zararlara sebep olmak, oyunun kontrolünü tek başına sahiplenmeye çalışarak yetkisi olmayan işlemleri gerçekleştirmek, MGame'in sunuculara erişimini engellemek ve verilerde bir takım değişiklik yapıp kopyalamak, sunucularda bir kaç gün kesinti yaşanmasından dolayı müşterilerini yatıştırmak adına ürünlerde indirim yaparak düzeni bozmak gibi pek çok sebepten dolayı K2'ya hesap soracak.
Olanları kamera kayıtları ve çeşitli delilerle masaya sunacak olan MGame, K2 ile anlaşmasını fes etmek ve haklarını elinden almak istiyor.

K2 network kapanması hakkında ! Diğer bir konu;
Saygıdeğer müşterilerimiz , lütfen dikkat!
Knight Online oyununun yapımcısı MGAME ile Lisansör Yayıncısı K2

Network arasında hukuki bir süreç başlatıldığı bizzat MGAME tarafından

bizlere iletilmiştir.

Bu süreç neticesinde satın aldığınız ve oyunda elde ettiğiniz

varlıkların Premium, Cash, Item, GoldBar ve hatta karakterler de dahil

iptal edilme ihtimali kuvvetle
muhtemeldir.

Resmi dağıtıcılığını yaptığımız Knight Online oyununun içerisinde

bulunduğu bu durumu sizlere bildirme sorumluluğumuz olduğundan böylesi

bir duyuruyu gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Sizleri Knight Online ile ilgili alışverişlerinizi bu doğrultuda

gerçekleştirmeniz yönünde uyarır ve bahsi geçen durum gerçekleştiğinde

ne yazık ki hiçbir mesuliyeti kabul etmeyeceğimizi bildiririz.


İngilizce :

MGAME personally communicated to us about there is a legal process

initiated between the producer of Knight Online Mgamethe licensed

publisher of K2 Network.
As a result of this process, achieve in the game that you have

purchased the assets Premium, Cash, Item, GoldBareven acters is likely

the possibility of the cancellation As an Official Knight Online epin

distributor it's our responsibility is to notify you that this

situation we have carried out such an announcement.
We'd like to warn you regarding your purchases on Knight Onlineif this

situations happens, we are sorry to tell you that we won't gonna take

any responsibilities.

peki şimdi ne olacak?Dava metnine bakılacak olursa K2 Network'un dağıtımcılık süresi 23 Şubat 2012 ' de bitmiş gözüküyor. Fakat K2 Network hala dağıtımcılığa devam ediyor.

Oyunun büyük bir çoğunluk playeri Türkiye'den. Oyun Türkiye için yasaklanır mı bilinmez ama bu dava süresince biri zarar görecekse o da oyuncular olacak.

Oyunun yasaklanma kararının ardından aynı karar örneği ile Türkiye 'de de oyun yasaklatılabilir.(MGAME TARAFINDAN)

Ayrıca oyunun Hile ile koxp ile ve yasa dışı item satışlarıyla başı 5-6 senedir dertte. Bu da mgame ile k2network arasındaki çatışmayı gösteriyordu zaten.

Dava sonucunda mgame kesinlikle kazanacak ama ne olacak?
Bir süre burada dağıtımcı bulamayacaklar. Serverlara patch gelemeyecek çünki serverları k2network kendisi satın almıstı.

Bu süre zarfında server dupe, item ve gb çöplüğüne dönecek. Mgame koxp kodlarını k2network u zayıflatmak ıcın kendısı veriyordu. Belki koxpu önler ama item satısı bittiğinden oyun içi rekabet artabilirde azalabilirde.

Sonuçta oyunun boku çıkmış durumda ve kimse 83 lvl karakter kasmaz ve kimse de +9 itemler başkasında varken +8 itemle CZ ye ya da base ye girmez.

Yani oyunun şu an iki ucu boklu değnek. Her iki ihtimalde de oyuncular kaybedecek.

Peki oyun neden bu hale geldi, kim getirdi?

Bu oyun bu ülkede tuttuktan sonra birçok forumda konuşulduğu gibi MTCGAME 'in istanbuldaki elemanı aracılığı ile item satmasıyla başladı. Tabi iş istanbulla kalmadı. Bu işte bu kadar paranın olduğunu gören her gm el altından item vermek istedi. Ama k2network herşeyden zaten haberdardı.

MTCGAME üzerinden piyasaya hem goldbar, hem de koxp(mgame ortaklıgı) dagıtılıyordu.

Hangi bayiye sorsanız bu işin ana kaynağı MTCGAME diyorlardı.

Şu an oyununun hali nereye gider bilinmez ama Knight Online'nin Türkiye macerası bitmek üzere.

Türkiye Sunucuları Kimin?

Türkiye de ki sunucular bildiğiniz üzere K2NETWORK yani Gamersfirst tarafından kiralanmış durumda. Kulağıma gelen bir bilgiye göre USKO için K2NETWORK'un telif hakkı bitmiş durumda fakat EUKO için bu süre devam ediyor.

MGAME yüklü miktarda tazminat istiyor, burası bir gerçek fakat oyunu k2network ile devam ettirmek istemiyor. Eğer Türkiye' de yeni bir dağıtımcı bulursa onunla devam eder.

Peki ya Türkiye Sunucuları kapanırsa?

Türkiye sunucularının kapanması halinde oyuna girişler bir hayli zorlanacak. Belki MGAME USKO'yu komple kapatıp EUKO ile daha temiz devam etmek isteyebilir.

USKO kapanırsa hesaplar ne olur?

USKO kapanırsa tüm hesaplar kapatılır. Yani elinizdeki sanalpara, itemler ve karakter silinecektir. Belki MGAME oyunculara bir kıyak her mail adresine bir aylık premium yollar. Ama usko kapanırsa kimse bir hak iddia edemez. Çünki oyuncu sözleşmesinde oyun sahibi istediği takdirde oyuna son verebilir diyor.

VE SONUÇ : MGAME OYUNU DEVİR ALDI---------------------------------------------------

KNİGHT ONLİNE OYUN HAKKINDA KARAKTER İTEM VS. HERŞEY
RESİMLER (OYUNUN GRAFİKLERİ GÖRÜNÜŞ VS  BİLGİ )
VİDEOLAR (OYUN İŞLEYİŞİ HAKKINDA BİLGİ )

 Oyun Hakkında BİLGİÖNEMLİ DETAY KISA ÖZET DETAY 1

“Knight Online Nedir ? ”

Knight Online Malezyalı Bir Bilgisayar Programcısı Tarafından Yapılan Karsılıklı iki Irkın Savasını Konu Alan Devasa Bir Multi Player Online Oyundur..

“Knight Online paralı mı?”
Hayır, kısmen paralı değil. Oyunu para ödemeden oynayabiliyorsunuz, ama paralı üyelik (premium account) sahibi olmayan oyuncular sunuculara bağlanmakta büyük zorluk çekiyorlar.

“Knight Online’ın Türkçe yaması var mı?”
Hayır, oyun için henüz resmi bir Türkçe yama yok.

“Knight Online’dan oyun sırasında bilgisayarıma virüs girer mi?”
Kısa ve net, hayır. İlk olarak oyun içerisinden bir kullanıcıya dosya göndermek imkansız. Kötü niyetli bir kişinin oyun sırasında bu anlamda yapabileceği tek şey, sizin IP numaranızı bulmak ve bunu başka bir programda kullanarak bilgisayarınıza girmeyi denemek olacaktır. Ama son çıkan yamalarla birlikte oyuncuların IP adreslerini ele geçirmek de zaten tarihe karışmıştır.

“Manner nedir? Ne işe yarar?”
Bu konu uzun süre tartışıldı; kimi daha iyi item çıkıyor dedi, kimi upgrade şansını yükselttiğini iddia etti. En sonunda yetkililer tarafından manner puanları için “henüz hiç bir işlevi yok” açıklaması yapıldı. Manner puanlarının son eklenti paketi Reign of the Fire Drake’e rağmen hl hiçbir işlevi yok.

“Low Quality Jewel ne işe yarıyor?”
Knight Empire ile eski Cursed Upgrade Scroll’lar Low Quaility Jewel oldular. LQJ’lar, Proconsul’dan alacağınız armor görevinde kullanılırlar. Ayrıntılı bilgi için Proconsul’a başvurabilirsiniz .

“Mage’lerin Level 35 büyüsü nasıl yapılıyor?”
Bu büyüleri yapabilmek için Blast Scroll’lara ihtiyacınız var. Bu scroll’ları pazardan satın alabilirsiniz; satın almak için yeterli paranız yoksa Antares, Haunga, Harunga, Baron veya Cardinal öldürerek bu scrolları düşürebilirsiniz. Tabiki scroll çıkma ihtimali gayet düşük.

“Knight Online’daki level sınırlaması nedir?”
Son eklenti paketi Reign of the Fire Drake ile birlikte yapılan değişikliğe göre, oyunda şu anda ulaşabileceğiniz en yüksek seviye 80′dir.

“Klanlar ne işe yarar?”
Klanların en büyük faydası, yapılan klan partileriyle daha hızlı level atlayabilmektir. Diğer bir yararı da eğer klan içerisindeki insanlar birbirlerini tanıyorlarsa “clan chat” bölümünden rahat konuşabilmektir. Eğer klandaki karakterlerin level’ları yüksek ise ve yeterli National Point’e sahipse pelerin görevini yapabilirler. Böylece doğal olarak biraz “karizma” getirisi de var. Daha da ileride Colony Zone’a ve savaşlara klan üyeleri birlikte giderler ve oyunun asıl zevkini çıkartırlar. Eğer gerçekten iyi bir klandaysanız item ve para yardımı da alabilirsiniz.

“Klanların seviyeleri neye göre belirlenir?”
Klanlar, üyelerinin sahip olduğu toplam national point’e göre seviyelendirilirler. Klanların seviyeleri için gereken national point’ler şöyledir:

Seviye 5: 0-74.000
Seviye 4: 74.000-144.000
Seviye 3: 144.000-360.000
Seviye 2: 360.000-760.000
Seviye 1: 760.000+
Ayrıca klanınız server’da ilk beşte olursa kolunuzdaki clan tag alevli, hatta yanarlı dönerli görünür. Pelerin almak için ise klanın en az grade 3 olması, yani en az 144.000 np’ye sahip olması gerekir.

“Battle Priest’ler neden Raptor kullanmıyor?”
Priest’ler master olmadan önce Spear ve Sword kullanırlarsa bir handikap yaşıyorlar ve saldırı güçleri yarıya iniyor. Master olduklarında ise Sword kullanımı ile ilgili handikap ortadan kayboluyor, spear’lar için ise bir değişiklik yaşanmıyor. Raptor da bir Spear olduğu için 60+ battle priest’ler Durandal/Mirage Sword kullanıyorlar. una Rağmen Eğer İmkanı Varsa Battle Priestler İcin En Uygun +++++ Iron Impact – HellBreaker Gibi Club Türevi Ap si Yüksek +++++lar Olmalidir.

“En iyi sınıf (rogue,mage,warrior,priest) hangisi?”
En iyi diye bir şey yoktur, sorgulamak da gereksizdir çünkü bu durum oyunun mantığına ters düşer. Zaten eğer “en iyi” olarak tanımlanabilecek bir sınıf olsaydı herkes onu seçerdi değil mi? Farklı class’lar farklı durumlarda birbirlerine karşı üstünlük sağlayabilirler, ama iş yine de her zaman oyuncunun kendisinde biter. Bu yüzden önemli olan en çok zevk alacağınız ve de size en uygun olan sınıfı seçmektir.

“Exceptional +++++ların normallerinden farkı nedir?”
Exceptional +++++lar, +1′de normal olanlara göre daha fazladan 2 attack power’a sahipler. Tabiki buna bağlı olarak daha zor elde ediliyorlar.

“Rebirth item nedir? Ne faydası vardır?”
Rebirth, Fire Drake eklentisi ile birlikte gelen bir upgrade sistemidir. Middle Class ve üzerindeki +7 ve daha üst seviye +++++lar/zırhlar, Rebirth Scroll kullanarak rebirthed item’a dönüştürülebilmektedir.
Rebirth sisteminin faydası, eskiden tek scroll ile yaptığımız bir upgrade’i 4 aşamaya bölerek şansını artırmasıdır. Bir örnekle açıklayalım:
Örneğin bir Rogue Chitin Pauldron +7/12 Dexterity zırhımız olsun. Bunu +8/15 yapmak istesek, upgrade şansımız %5 gibi bir şey. Onun yerine Rebirth yaptığımızda, elimizde bir Rebirthed +1/12 Dexterity zırhımız oluyor. Bu zırhı upgrade etmek istediğimizde yaklaşık %20 şansa sahibiz, ama normal +8 zırha karşılık gelen Rebirthed +5 zırh elde edebilmek için tam dört kez upgrade yapmak zorundayız. Kısaca tek tek düşündüğümüzde Rebirthed Item’ları upgrade etmek dört kat daha kolay, ama +8 item elde etme şansımız dört kez upgrade yapmamız gerektiği için eşit.
Bunun yanında +7 rebirth +++++lar elemental damage sahibi iseler parlamakta, zırhlar ise yanıp sönmektedir.

“Kekuri Ring nereden çıkar?”
Kekuri Ring Kekurikekukaka isimli boss’tan ve her türlü Kecoon’dan nadir de olsa düşer. Kekurikekukaka Moradon’da Kecoon bulunan her yerde çıkıyor, pek belli bir saati de yok. Ama özellikle server’lar yeniden başlatıldıktan sonra sağa sola bir bakınmakta fayda var.

“Lag nedir? Neden ortaya çıkar? Ne çeşitleri vardır?”

Lag kısaca sunucu ile oyuncunun bilgisayarı arasındaki veri transferinde yaşanan gecikme olarak tanımlanabilir.
Sunucuda, oyuncunun bilgisayarında, ya da Türk Telekom’da oluşan bir problem yüzünden ortaya çıkabilir.
Veri gönderiminde ve veri alımında yaşanan gecikme olarak iki gruba ayrılabilir.

Veri gönderiminde gecikme yaşanırsa oyuncunun karakterinde yaptığı değişiklikler sunucuya geç ulaşır ya da ulaşmaz. Geç ulaşırsa bu değişiklikler diğer oyuncular tarafından da geç algılanır. Hiç ulaşmaz ise değişiklikler sunucuya kaydedilmediği için geçersiz sayılır.
Veri alımında yaşanan gecikme ise diğer oyuncularda ve oyun dünyasında yaşanan değişikliklerin oyuncunun bilgisayarına geç ulaşmasına ya da ulaşamamasına neden olur. Geç ulaşırsa oyuncu yanına kadar gelen bir düşmanı farketmeyebilir, arkasından da kendini bir anda ölü bulabilir. Veriler oyuncunun bilgisayarına hiç ulaşmazsa disconnect mesajı alır ve oyundan kopar.

Unique +++++lar

Ayrıntılı Bilgi Vermek Gerekirse

Uniqueleri 3 e Ayıralım

Temle Itemler : HEllBreaker / DarkVane / EnioinBow / RonStaff / Wreath Of Erenion Staff / Lighting Erenion Staff / Glacier Erenion Staff /

+6 da Parlamaya ( Yanmaya ) Baslar Ve Kesinlikle Rebith Basilmaz..

oss Dropları : ChitinBow / ScorpionBow / 2Handed Giantic Axe / 1 Handen Giantic Axe / 2 Handed Javana / 1 Handed Javana

Scorpion Bow Haric +0 da Parlamaya ( Yanmaya ) Baslarlar.. ScorpionBow +6 da Parlamaya Baslar.. Kesinlikle Rebith Basilmaz..

BiFrost Itemleri : Sherion / Avedon / Lugias / Heleneid CrossBow / Garp / HEllBlodd / Elysyum / Holy Animour

+6 Dan Iibaren Parlamaya ( Yanmaya ) Baslarlar Ve +7 den Itibaren Normal HClass Itemler Gibi Rebith Basilabilir.. Unique Itemler Arasında Sadece BiFrost Itemlerine Rebith Basılabilir..

Ayrıca Tum Unique Itemleri ( Takılar Haric ) Upgrade Edebilmek İcin Öncelikle BUS ( Blessed Upgrade Scrol ) Kullanarak Upgradeye Acmak Gereklidir Ve Sadece +3 e Kadar %100 Garantidir..

<b>KISA ÖZ DETAY 2
</b>

Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (Massive Multiplayer Online Role Playing Game, MMORPG). Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online'ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır. Bu yazı genel olarak, yarısından fazlasını Türk oyuncuların oluşturduğu Kuzey Amerika sunucusu baz alınarak hazırlanmıştır. Bazı görüşler oyunun bağımlılık yaptığını savunmaktadır. Bu yüzden oyuncuların bunu göz önünde bulundurarak oynaması önerilmektedir.

Konu başlıkları
1. Sunucular
2. Etkinlikler
3. Dünyalar
4. Eklenti Paketleri
4.1 Moradon: The Resurrection (Moradon'un Yeniden Doğuşu)
5. Irklar
6. Sınıflar
7. Clan Sistemi
Sunucular
Knight Online şu anda altı farklı resmi sunucu üzerinden oynanabilmektedir.

Kuzey Amerika (USKO) - Sunucu: K2 Network - Ücretsiz/Ücretli ayrıca isteyenler ücret ödeyip daha fazla avantaja sahip olabilirler.
***ezya (MYKO) - Sunucu: Egames - Ücretsiz [ancak lisans süresinin sona ermesi ve yeni bir lisans için anlaşma sağlayama***arı üzerine artık kapalı bir sunucu.]
Kore (KRKO) - Sunucu: Mgame - Ücretli
Japonya (JAPKO) - Sunucu: Terra Corp. - Ücretli(ancak oyunun Acoount alımları Türk İplerine kapalı olduğu için Proxy kullanmanız gerekir Veya Dns Numaranızı Değiştirerek Girebilirsiniz. ]
Çin (CHKO) - Sunucu: SOHU - Ücretsiz [Aşırı kural ihlali ve yetersiz kullanıcı sayısı yüzünden kapandı.]
Endonezya (IDKO) - Sunucu: Web.id - Ücretsiz [ancak lisans süresinin sona ermesi ve yeni bir lisans için anlaşma sağlayama***arı üzerine artık kapalı bir sunucu.]
Resmi sunucular dışında oyuncuların kendi imkanları ile kurdukları kişisel sunucular da bulunmaktadır; ama bu sunucular kaçak program dosyaları ve kodlar sayesinde çalıştıkları için yasadışı olarak nitelendirilmektedirler.
Etkinlikler
Lunar War (Lunar Savaşı: 30 level ve üstü oyuncular katılabilir.)
Dark Lunar War (Karanlık Lunar Savaşı 30 ile 59 level arası oyuncular katılabilir.)
Castle Siege War (Kale Kuşatma Savaşı)
Juraid Mountain Defense (70 Level üstü oyuncular katılabilir.)
Lost Temple (46-80 ve 60-80 arası oyuncular katılabilir.)
Border Defense War (35-45 Level ve 60-70 LVL Olmak Üzere 2 Türdür. Her Server'da Günde 2 kere yapılmaktadır.)
Dünyalar
Oyuna yeni başlayan oyuncuların yap***arı gereken ilk seçim dünyalardır. Her dünya, birbirine bağlı toplam iki alt dünyadan (örneğin Dies 1, Dies 2) oluşmaktadır. Oyuncu, oluşturduğu karakterlere ve edinilen eşyalara, bağlı olduğu dünyanın her iki alt parçasından da ulaşabilir; fakat farklı dünyalar arasında (örneğin Ares ve Dies) bu şekilde bir bağ bulunmamaktadır.

Kuzey Amerika sunucusundaki dünyalar, oluşturulma tarihlerine göre şu şekilde sıralanabilir:

Ares
Dies
Xigenon
Beramus
Cypher
Olympia
Edana
Manes
Pathos
Logos
Ronark
Girakon
Akara
Carnac East
Carnac West
Hellsgarem PvP Sunucusu (Sadece Cumartesi günleri açılan PvP sunucusudur. Premium hesap sahibi olan kullanıcılar Power-Up Store'dan kayıt olup katılabilmektedir.)
Dünyalar arasında oluşturulma tarihlerinden başka bir fark bulunmaz. Bu nedenle yeni başlayan oyuncuların yardım alabilecekleri arkadaşlarının bulunduğu dünyaları, veya diğer oyuncuların karakterlerinin eski dünyalara göre daha güçsüz olduğu yeni dünyaları (örneğin Ronark, Girakon, Akara) seçmeleri daha akıllıca olacaktır. Fakat yeni serverlarda eşya azlığından dolayı EXP artırmak biraz sorun olacağından, eski dünyalarda oynamak da yararlı olabilir.
Eklenti Paketleri
Knight Online; sık aralıklarla yayınlanan ya***arın yanı sıra, şimdiye kadar dağıtılan üç büyük eklenti paketi ile de büyük bir gelişim göstermiştir.

Knight Empire
Reign of the Fire Drake
Moradon: The Resurrection
Moradon: The Resurrection (Moradon'un Yeniden Doğuşu)
Daha büyük ve gelişmiş bir Moradon

Yeni Moradonda keşfedilecek ve avlanmaya çıkılacak daha çok alan var. şehir alanı ve canavarları avlama alanları büyük ölçüde genişletildi! Bundan sonra Moradon'u terk edebilmek için en az level 35 olmak zorundasınız. Böylelikle oyuncular klanlara katılma ve takım çalışması hakkında çok önceden bilgi sahibi olabilecekler.

Pet Sistemi

Moradon'daki [Familiar Trainer] Kate görevini tamamlayan oyuncular "pet egg" kazanıp, yanlarına yeni bir yoldaş ekleyecekler! Pet'ler sahiplerinin yanlarında savaşabilecek, canavar şekline dönüşebilecek, yeteneklerini kullanıp sahibinin istatistiklerini arttırabilecek, ve hatta ölen canavarlardan düşen hazineleri almada yardım edebilecekler.

Yeni Knight Sistemi

Yeni genişletme paketiyle beraber oyunda 3 seviye Knighthood oluyor. Klanlar 3. rütbeye ulaştıkları zaman, dereceye girebilmek için bir görev tamamla***arı gerekecek. 252,000 Klan puanına ulaştıktan ve görevi tamamladıktan sonra, oyuncular şovalye olabilecekler. Son olarak, 1,080,000 Klan Puanına erişip ve çok zorlu bir düşmanı yok ettikten sonra, Royal şovalye olabilecekler.

Her Knighthood seviyesi 5 rütbe olup, klan puanlarının sayısına göre klanlar 5. rütbeden 1'e kadar yükselebilecekler. 1. rütbeye ulaştıkları zaman, üstte bahsedilen görevleri tamamlayan oyuncular Knighthood derecelerini arttırabilecekler.

Yeni Klan Puan Katkı Sistemi

Yeni genişletme paketiyle birlikte Klan Liderleri, klanları üzerinde daha fazla kontrol elde ediyorlar. Klan üyeleri ise daha fazla katılım şansı yakalayarak klan içindeki sorumluluklarını arttırıyorlar. Klan lideri tarafından seçilebilecek iki tür Klan Puan Katkı Sistemi oyuna eklenen yeni özellikler arasında yer alıyor. İlki, katkı miktarının oyuncu tarafından belirleneceği manuel katkı, ikincisi ise her üyeden belli oranda ülke puanının Klan puanlarına eklenmesiyle oluşan otomatik katkı sistemidir. Klan Puanları, Klan rütbe ve seviyesinin belirlenmesinde kullanılacaklar. Klan puanları ayrıca pelerin almak için de kullanılabiliyor. Eğer oyuncu klandan ayrılırsa, klan oyuncunun katkıda bulunduğu miktarı kaybedecek ve oyuncu ise vermiş oldugu katkıdan sadece %30'unu geri alabilecektir.

Moradon Savaş Alanı

Hiç harita değiştirmeden diğer bir oyuncu veya klan ile savaşmayı istediniz mi? Artık yeni Moradon Savaş Alanı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz! Moradondaki bu yeni PvP alanında herhangi bir level zorunluluğu bulunmamakta olup, partinizdeki oyuncular hariç herkes sizin düşmanınız oluyor.

Moradon'da Klan Sembol Bayrakları

Her ırktan en iyi 5 klanın bayrakları bundan sonra Moradon şehrinde dalgalanacak ve böylece sunuculardaki herkes klan sıralamasında kimin önde olduğunu rahatlıkla görebilecek! Knight Online Dünyasındaki rekabet artık çok daha eğlenceli bir hal aldı.

Antrenman Kuklalaları

Yeni Moradon'da 3 farklı seviyede antreman kuklaları bulunuyor. Buralarda oyuncular hasar seviyelerini ve yetenek kullanımlarını test edebilecekler (level 30, 60, ve 80). Sabit ve hareketli hedefler sayesinde oyuncularımız pratik yaparak savaş tekniklerini geliştirebilecekler.

Yeni Eşyalar

Juraid Dağı etkinliğinde kazanan oyuncular, Chaotic Generator'da YENİ unique eşyalara dünüştürebilmek için kullanacakları değerli ve değişik renklerdeki taşlardan kazanabilecekler! Bu yeni unique eşyalar arasında sadece Juraid Dağı'ndan elde edilebilecek özel küpeler, yüzükler, kemerler, ve "String of Skull", "Hero's Valor" gibi güçlü zırh ve silahlar yer alıyor!

Yeni Klan Haberleşme Sistemi

Oyunda artık "clan notice" adında yeni bir klan haberleşme özelliği bulunuyor. Oyuncular önemli bilgileri veya etkinlikler hakkındaki haberleri buradan yazıp bütün klanın görmesini sağlayabilecekler. Bu özellik ile klan üyeleri arasındaki iletişim artık eskisinden çok daha kolay!

Tamamlanması Gereken Yeni Görevler

Oyunucularımızın silah ve zırhlarını güçlendirmelerini sağlayacak yeni görevler bulunuyor! Moradon'daki [Blacksmith] Heppa'yla konuşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, yeni Knighthood sıralamasında rütbe kazanmak ve yanınızda savaşacak pet'inizi elde etmek için yeni görevler de sizleri bekliyor!

Class Skill Değişimi

Mage'lerin ve Rogue'ların yeni eklentiyle beraber bazı yeteneklerinde değişiklikler olduğunu göreceksiniz. Mage'ler Frozen Blood, Ice Staff, Lightening Staff, ve Blink, Rogue'lar ise Blood Beast, Blinding, ve Beast Hiding yeteneklerinde daha fazla zarar verme şansı yakalıyorlar.

Falcı (Fortune Teller)

Gelecekte sizi neler bekliyor? Eğer merak ediyorsanız 10,000 Noah karşılığında Moradon'un yeni falcısı "Fortune Teller" McKin'e sorabilirsiniz!
Irklar
Oyunda kontrol edilebilen iki ırk ve her ırk için dört farklı karakter sınıfı bulunmaktadır.
Click this bar to view the full image.

Sınıflar
Knight Online; Warrior (Savaşçı), Rogue (Okçu,Bıçakçı), Magician (Büyücü) ve Priest (Healer / Buffer) olmak üzere dört temel karakter sınıfı içermektedir. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrıldıkları gibi, oyuncular tarafından tasarımlarından farklı amaçlarla kullanılan (örneğin Battle Priest) sınıflar da bulunmaktadır.
Click this bar to view the full image.

Peki en iyi sınıf hangisidir?

En iyi diye bir şey yoktur, sorgulamak da gereksizdir çünkü bu durum oyunun mantığına ters düşer. Zaten eğer "en iyi" olarak tanımlanabilecek bir sınıf olsaydı herkes onu seçerdi değil mi? Farklı sınıflar farklı durumlarda birbirlerine karşı üstünlük sağlayabilirler, ama iş yine de her zaman oyuncunun kendisinde biter. Bu yüzden önemli olan en çok zevk alacağınız ve de size en uygun olan sınıfı seçmektir.
Clan Sistemi
Klanlar, aynı ırka (El Morad ve Karus) mensup oyuncular tarafından oluşturulan gruplardır. Bir klanda en fazla 1 lider, 3 asistan ve toplam 36 karakter bulunabilir. Başlıca avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Clan partileri
Clan içi yardımlaşma
Arkadaş ortamı, sohbet
Grup halinde oynamanın verdiği haz
Clan Chat bölümü ile hızlı ve rahat iletişim
Yeni arkadaşlıklar kurma
Oyunda beş aşa***ı bir klan sistemi uygulanmaktadır. Beş, klanlar için en alt seviye iken; birinci seviye en üst klan seviyesini temsil etmektedir. Üçüncü seviye ve üzeri klanlar Knight görevini başarı ile tamamlarlarsa pelerin giyme ayrıcalığını elde etmektedirler.
Click this bar to view the full image.

Level 30 veya üzerindeki, envanterinde en az 500.000 altın bulunduran ve ait olduğu sunucuların birincisinde bulunan (Örneğin Dies 1, Beramus 1, Logos 1...) karakterler, kendi ırklarına ait kaledeki (El Morad Castle veya Luferson Castle) Inn Hostess isimli NPC aracılığıyla istedikleri isimde bir klan kurabilirler. Aynı bölge içerisinde, önceden kurulmuş klanlara da katılmak mümkündür.<b>DETAY 2
</b>


Knight Online

Yazıma başlarken öncelikle size birkaç başlık sunmak isterim sırasıyla hangi konulardan bahsedeceğim üzerine birkaç yol gösterici olacak bunlar.

· Oyunu yükleme

· Irklar

· Meslekler (ki classlar oyunda job olarak geçiyor) ve skilller

· Oyunda sık karşılaşılacak terimler

· İtemlar

· Party ve clan oluşturma

· Canavarlar we NPCler

· Uyarılar önlemler

· Questler

· Beginner helper programı

· Savaşlar nedenleri ve sonuçları

· Uniqueler ve forgotten temple

· Şehirler

Evet başlıklarımız bunlar öyleyse konuyu anlatmaya geçmemi bekliyor olmalısınız. Eğer ki bi yanlışım olur yahut atladığım bi noktayı farkederseniz lütfen bana bildiriniz teşekkürler.

Oyunu yükleme: Oyunu www.knightonlineworld.com adresinin download bölümünden full client�ı yükleme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

Irklar we alt grupları: oyunda farkedeceksiniz ki 2 ırk var �El Morad� we �Karus� tipik olarak bakıldığında insanlar we orclara çok ilginç şekilde benziorlar. Önce el moraddan başlayacağım ne de olsa hem onlar daha bize yakın.

El Morad


Barbarian: bildiğimiz barbar çok iyi bir warrior oluyor ve bundan başka job seçememekte ne yazık ki ancak başlangıç özellikleri olarak str ve health�ı yüksek başlıyor.


Male El Moradian: bu arkadaş da erkek el moradlımız çok yetenekli olduğu için her jobda yer alabiliyor ki bunlar mage, priest ,warrior ve rogue dur.


Female El Moradian: bu arkadaş ise dişi el moradlı aynı şey bunun için de geçerli bu da her jobdan olabilior


Karus

Arch Tuarek: insanların barbarlarına denk olan arkadaşımız. Yine str ve healthda yüksek başlıyor we sadece warrior olabiliyor.


Tuarek: bu arkadaşımız da rogue ya da priest olabiliyor. Bunu hiç seçmediğim için başlama skilllerinin nasıl olduğunu bilmiyorum ancak bir karakter açmaya başladığınız zaman görürsünüs zaten değil mi?


Wrinkle Tuarek: işte bu kişidir ki karusların büyü gücünü oluşturan bu kişidir ki sadece ve sadece büyücü olabilen ve yine bu kişidir ki tek büyücüler bu türden çıkan int ve mp sinin yüksek başladığını hatırlıyorum ancak yanılıyor da olabilirim.


Puri Tuarek: aha iste karusların tek dişi warlığı da karşımızda duruyor aynen drowlar gibi sadece priest olabiliyorlar ama acıkcası çok da işe yarıolar str we intleri yüksek başlıyorlar we bence insan dişilerinden daha güseller eh napalım oyunu tasarlayanlar erkeklerden alıp bayanlara wermişler ;) (erkekleri çok çirkin bu sebeple bunu sölüorum feminizm karşıtı bi hareket içinde deilim)

Meslekler ve skilller

olabileceğiniz 4 meslek olmasına rağmen her dört meslekten de 3 alt meslek kazandığınız için seçicilik çok yüksek hemen anlatmaya geçiyorum izninizle...

Warrior

namı diğer sawaşçı neredeyse bütün silahları kullanabiliyor ustalıkla buna daggerlar ve stafflar dahil olmasa da her türlü çekiç balta tırpan vb. Türlü str itemlarını kullanabiliyor. Mutlaka ve mutlaka strye yoğunlaşıyorlar bundan sonra da giysi giyebilmek ve canını yükseltmenin yanında mana sağlamak için de healtha vermeliler. Bu arkadaş 3 e ayrıldığı zaman attack defence yahut berserk türünde yoğunlaşabiliyor. Attack önce damagem yüksek olsun diyenlere bunun yanında artan skill pointleri genelde defence�e vermek daha karlı oluyor warrior genelde 60 lvl üstüne çıktığında herkesi biçiyor ve ölmüyor. Defence türünde yoğunlaşanlar mutlaka ikinci skillleri attack�a vermeliler ki colony zone da ve savaşlarda aciz kalmasınlar lvl 45de provoke diye bir skill açılıyor ki çok iş yapıor bu skillle çevredeki bütün yaratıkları kendi üstünüze çekebiliyorsunuz ki bu eslantta çok işe yarıyor (eslant lvl 40 sonrası gidilebilen bir yer). Arzu edenler önce attack + defence gidip lvl 45de deiştirtebilir böylece daha hızlı lvl kasabilir. Ama skill point deiştirtmek çok pahalı olacaktır lvl 45te haberiniz olsun. Yaklaşık 3-5 milyon eder...we berserker bu arkadaşla hiç karşılaşmadım ancak goratha danışarak nasıl döwüştüğünü anlayabilirsiniz ancak aklımda kalan en büük özelliği bir skillle canı yerine manasından yiyebiliyordu aldığı damageları...

Priest

Bu kişiler oyunun supporter adamları genellikle dövüşmeyecek sadece yardım edecekler yalnız lvl 60 olunca paladine dönüşüp ortalığı kasıp kawurabiliyorlar. 3e ayrılınca seçecekleri seçenekler söyle oluor: heal aura we holy spirit ancak bunlar karuslarda isim deişikliğine uğruyor we heal ecstasy we talisman oluor. Healer: bu arkadaşlar oldukça gerekli zira heal potion kullanmamak dolayısıyla para harcamamak acilen can basmak için bire birler mutlaka intelligence�a wermek zorundalar yoksa anında manaları bitiyor ama giysi giymek için de strye wermeyi unutmasınlar. Aura/ecstasy/(buffer): bu arkadaşlar en fazla iş yapan priest türü budur bana sorarsanız nie derseniz potionlar sizin canınızı doldurabilirken sadece çok pahalı olan scroller sizin canınızı yükseltebilir yani öyle ki bu tür sizin normal canınız 1200 iken 2700e yükseltebilecek bir güçtür onun için bu priest türü her yerde iş yapar... Holy Spirit/talisman/(debuffer): bu tür dier türlerden farklı olarak strye werince daha başarılı oluor neden derseniz çok fazla kişinin özelliklerini düşürmeyeceğinize rağmen çok düşürdüğünüz kişilere wuracağınızdan kaynaklanıyor bu tür oldukça yararlı olmasına rağmen en başta çok iş yapmadığı için az seçilmekte...


Mage

Ewet işte meşhur büyücümüz oyunda en az hpye sahip olan meslek budur bunun yanına yüksek dmg kapasitesi we elementlere sağladığı mukawemet sebebiyle işe yaradığı, eline aldığı staffların gücüne göre kendi gücünün çok çok arttığı düşünülürse iyi bir elixir staff+6 we 72 elemental damage ile bu staffı alabilecek kadar gelişmiş herhangi bir karakter oldukça rahat bir biçimde biçok kişiyi �büyüleyebilirsiniz� bunun yanında alan büyüleriyle de ortalığı kasıp kawuracak olan bu meslek tek büyüyle birden çok hedefi wurup birçok hedefe dmg werebilmektedir lvlları yükseldikçe harpy partylerinde de yer bulabilecek olan bu meslek grubu bu açıdan da oldukça ii xp kasacaktır... Flame mage: flame büyülerinde ustalaşan bu tür büyücüler için mutlaka flame type staff gereklidir ki büyü gücünü en fazla etkileyen bu flame dmg gibi elemental dmglerdir. 2. skill tercihi olarak mutlaka glacier (buz) olmalıdır. Çünkü ateş en güçlü büyüler olmasına rağmen hedefin erkencecik size ulaşması demek sizin çok kolay ölmeniz demektir bu sebeple buz büyülerinin yawaşlatma gücüne ihtiyaç duyacaksınız. Glacier mage: bu büücüler her iki diğer türde de 2. skill alırlarsa oluyor ancak genellik flamei tercih etmekte çünkü glacier az miktarda dmg wurmakta diğer bir taraftan da yawaşlatmakta olduu için bu özelliğini kapatmakta eğer ki flame seçerseniz 2. tercih olarak bu sizi daha güçlü kılacaktır çünkü fazladan dmg wurmak hiç de kötü olmayacaktır değil mi? ancak lightning seçerlerse ki bunun sebebi de hedefi paralize etmek olacaktır bazı lightning büyüleri hedefi paralize ettiğinde ki bu hiçbir şey yapamadıkları büyülerinin bozulduğu size wuramadıkları filan anlamına geliyor çok işe yarayabiliyor. Lightning mage: bu türün seçilmesinin en büyük nedeni hedefi paralize etmeleri we çaresiz bırakmalarıdır örneğin siz karus wrinkle tuareklerden flame magelerden birisiniz we tahminen lvl 50siniz karşınızda da lvl 42 bir el morad lightning mage war size şunu söylemeliyim ki en küçük bir şansınız kalmadığının resmidir siz öylece paralize kalıp beklerken onun sizi �büyülemesini� hiçbir şey engelleyemeyecektir. Tabii ki lightning magelere önerim 2. skill olarak glacier�ı seçmeleridir zira bu şekilde yawaşlayan düşmanlarınız gittikçe zayıflayacaktır bunun yanında lightning mageler eslantta deruvish-apostle partylerinde bol bol iş yapacak hem para hem mana potion hem de xp kasacaklardır.

Rouge

Ewet şimdi de benim en sewdiğim meslek olan roguelar oldukça fonksiyoneldir. Roguelar dex�e we healtha bağlı olarak güç geliştirirler. Grubu hızlandırma özelliği sadece swift büyüsü tarafından dolayısıyla da sadece roguelar tarafından yapılmaktadır. Bunun yanında str of wolf isimli büyüsü ile attack power yükseltme gücü olan bu karakter bütün partynin attack powerını bir anda yükseltir. Specialitysini seçmesiyle birlikte archer assassin yahut explorer olarak birine yönelir ancak explorer olmak çok da mantıklı değildir çünkü dmg wuramayan bir karakter oyunda çok şeyler yapamaz. Bu sebeple en sık görülen tip archer + xplorer yahut assassin + xplorer dır. Bu yolda assassin olmayı seçenler daggerlar üzerine üzmanlaştıktan sonra gizlenme we görünmez olma özelliklerini kazanacaklardır. Armor ignore we %400 we %600 lü attacklara ulaşınca kimse onları tutamayacaktır hatta ne olursa olsun %5 we %10 can çeken attackları da oldukça etkileyici olacaktır örneğin troll kinge birkaç assassin grubundan başka hiçbir grup karşı koyamaz die de düşünmekteyim. Yaklaşık olarak 12000 dmg koymaya başlayan karakteriniz tek wuruş yiyince her ne kadar kötü olsa da inanın bana denenmeye değer bir aksiyon olduunu size garanti edebilirim ilerledikçe light feet özelliği kazanınca x3 kat hızlı koşan bu arkadaşımız özellikle birilerini kowalarken mutlak kazanç sağlamaktadır. Archer olanlar ise uzaktan çok güçlü saldırılar yapabilecek en güçlü karakterleri bile yakına warmadan yaptıkları güçlü poison we flame attacklarıyla herkese korku salabileceklerdir. Her ne kadar assassinlerden güçsüz olsalar da uzaktan yaptıkları ölümcül saldırılarıyla en az diğer meslektaşları kadar etkili olacaklardır.

Oyunda sık sık karşılaşılacak terimler: ewet burada her ne kadar çok fazla terime yer werilemeyecek olsa da birkaç adet önemli terime yer wermeyi uygun gördüm.
Öncelikle oyuna yeni başlayan/başlayacak arkadaşları da düşünerek en basitinden almaya başlamış bulunmaktayım.
İnvite: bu partyye bir arkadaşı sağ alt köşenin biraz ortaya yakın bulunan bölümündeki invite butonundan yapılandawet etme işlemidir bir karakteri invite ettiğinizde başka bir partyde değilse lvl sınırlamasına uyum sağlıyorsa we de kabul ederse sizin partynize gelmesi demektir bu işlemi sadece party leader yapabilir (listenin en üstündeki kişi/partyyi ilk kuran kişi)(bir kişiyi dawet etmek için önce o kişiyi seçmek sonra invite tuşuna başmak gereklidir)
Disband: bu ise partydeyken partyden ayrılmak için kullanılan butondur we partyde iseniz tam invite tuşunun bulunduğu yerde bulunur.
Command: bu oyun içindeki komutların yazmadan sadece tıkla***** ulaşılabildiği bölümdür üst kategoriden birini seçtikten sonra alttan birine çift tıklamalısınız.
HP: bu hip point manasına gelir we toplam can puanınızı temsil eder.
Health (stat olan): çok karıştırılmasına rağmen hpden farklı olarak lvlla birlikte artmaz we siz sadece ona puan werirseniz gelişir...
Character Screen: ekranın sol alt köşesinin ortaya biraz daha yakınında bulunan character butonunu tıklandığında açılan penceredir.
Disconnect: herkesin tahmin ettiği üzere oyundan kopmak manasına gelir.
Mana/stamina power: oyundaki meslek seçiminize göre can çubuğunuzun altındaki mavi çubuktur mp we sp olarak kısaltılır.
Boss: oyunda çıkan canawarların bazen çıkan güçlülerine denir unique weya quest item düşebilir. Genellikle itemları için kesilirler.
Scroll: çeşitli tipleri bulunabilir. Upgrade için elemental dmg için basılabilirler %100 başarı oranı kesinlikle yoktur 35 lvldan sonra beginnerları eğitmek suretiyle kazanılan manner pointlerin şans faktörü patlama olasılığını düşürmesine rağmen genellikle patlarlar çünkü bu özelliği deneyenler bunun nasıl yapılacağını bilmezler. Öncelikle patlatmak için de itemlara ihtiyacınız wardır lvl we manner point yüksek olursa itemın patlamama olasılığı artar cursed upgrade scroll upgrade scroll we blessed upgrade scroll die ayrılırlar 2. upgrade�e bile cursed basmak tehlikelidir bir upgrade yaptıktan sonra mutlaka 1 tane weya daha fazla cursedle patlatmak gerekir (bi başka itemın patlaması bi sonrakinin upgrade olma olasılığını artırır) +2 we +3 upgradable itemlara mutlaka normal upgrade basılmalıdır ki patlamasın ancak +5 +6 için de blessed upgrade kullanılması önerilir. +6 dan gelişmiş itemlar alewle parıldar.Itemler

oyunda birçok item bulunmaktadır ben sadece bunları sınıflandıracağım.
Silahlar:
· One handed sword
· Two handed sword
· One handed axe
· Two handed axe
· One handed mace
· Two handed mace
· One handed spear
· Polearm
· Dagger
· Bow
· Staff
· Priest mace
Zırhlar:
· Pauldron
· Pads
· Cap
· Gloves
· Boots
Uniques:
· Weapons
· Accessories
· Shields
Jewelry:
· Earring
· Pendant
· Ring
Sınıflarının dışında itemların diyer özelliklerine de bakmak isteyenler için bir adres:
http://www.knight-online.com.my/items_weap_warr_sing_sword01.asp

Party ve Clan oluşturma

ewet bir başka hassas konuya gelmekteyiz. Bununla birlikte her ne kadar party oluştururken oyuncular kafasına göre dawransa da çok yanlış bir dawranıştır bu bahsedilen zira değişik kategorilerdeki hedefler için değişik partylere gereksinim wardır. Mesela bir death knight için bir büyücü grubuyla bir assassin grubu arasında çok fazla fark olmasa da siz de farkedeceksinizdir ki assassin grubu çok daha hızlı kesecek we çok daha hızlı xp alacaktır aynı şekilde bir deruvish partysine magelerle gitmek demek de intihardan başka bir şey deildir. Deruvish gibi ranged attack yapan kişilerin karşısında hiçbir karakter fark etmezken bir haungaya melee attacker kesinlikle olmayacaktır(deruvish lightning mage türünde bir yaratıktır).
Klan oluşturma konusuna geçecek olursak eğer bu partyye oranla çok daha hassas bir konudur kesinlikle çok ii düşünmeden yapılan seçimler bir daha düzeltilmesi 500k�ya malolan berbat bir sorun oluşturabilir. Öncelikle klanın başkanı en fazla kasabilecek kişi olmalıdır. Zira o kişi lvl kastıkça klanının şanı artacaktır. Klana alınacak insanların da çok ii seçilmesi çok ii iş yapıcak olması we bunu kanıtlamaları için de tercihen yüksek levellı olmaları gerekir. Şöyle ki ideal clanlar 2 assassin 5-6 priest (deişik türlerden) 3 archer 3 warrior (2si defensive) we geri kalanı da tamamen mage olmak üzere ideal bir clan kurulabilir. Bunun dışında ilgi çekici we iddialı bir isim bulunmalıdır ki (tabii ki ingilizce olmalı) yüksek lvllı insanları ikna edebilmelidir. We clana pelerin alma meselesine gelince bu zor bir işlemdir. Öncelikle clan leader�ın 60 lvl olması üstüne klan toplam national pointinin 144k olması gerekmektedir sonrasında abyss dungeon�ın en alt katlarındaki bir bossu yendikten sonra itemla birlikte clana topluca pelerini bedawaya alabilirsiniz (normalde pelerinlerin en ucuzu tek kişi için 20m oluyor).

Canavarlar Ve Npc ler

çok fazla canawar olduğu için size sadece bunların başlıcalarının tür isimlerini yazmakla yetineceğim ancak bunların bir ya da birkaç gelişmişinin olduğunu unutmayalım.
Canavarlar

-Kecoon
-Bulcan
-Gavolt
-Glyptodont
-Werewolf
-Smilodon
-Worm
-Bandicoot
-Scorpion
-Zombie
-Skeleton
-Scolar
-Kongau
-Attila
-Orc
-Troll
-Deruvish
-Harpy
-Goblin
-Golem
-Lamia
-Dread Mare
-Ape
-Tyon
-Hornet
-Lich
-GrayOozy
-Grell
Npc ler

Moradon
Selith [Special Store]:power up store yetkilisi
Inn Hostess:kişisel deponuzun yetkilisi clan kurmadada yardımcı olan kişi
Rudien [Sundries]:cephane işleriyle ilgilenir
Veronica:görev için
Minerva:priest ların master görevi için ayarlamalar yapar
Nauke [Arms]:silah satar
Miraselth [Warehouse Keeper]:görev için
Arendil [Siege Warfare]:kale savaşına girişi sağlar
Charon:parşömen satar
Caspy [Accessory]:aksesuar satar
Rospel [Armors]:zırh satar
Amrase [Handmade Arms]geliştirilebilme özelliği olan silah satar
Nashira:görev için
Pabian [Healing potion]:canı ve manayı arttıran kutsal su satar
Proconsul:görev için
Issac:görev için
Ptoi [Healing potion]:canı ve manayı arttıran kutsal su satar
Jerede [Handmade Armors]:geliştirilebilir zırh satar
Captain Kunabarl:görev için


Uyarılar önlemler

eh ewet hiçbir yerde olmayan sadece bana unique olan önlemler burda bitmeden birer tane kapınız.
· Önerim en azından 45-50 lvl olmadan colony zone gitmeyin kesilirsiniz. Ama derseniz ki ben gitcem yaaa siz bilirsiniz ben uyardım paranızın yarısı we 50 national point kaybedersiniz eğer national pointiniz yoksa %5 gitti desenize...

· Ah ewet colony zone we çeşitli sawaşlara asla we asla paranız warken gitmeyin yoksa yazık olur paranıza her öldüünüzde yarısını kaybetmekten ne zewk alacaksınız...

· Abyss karakteriniz bir mage olsun we 45 lvl olsun 2. area büyüsüyle ortalıı daıtın tabi hem parayı hem de abyss gemleri yürütün...

· Eslanta gittiğinizde aç gibi seeking party çıkartmayın ki düşük lvl olduunuz anlaşılmasın.

· Mutlaka lvl up görewlerini topluca yapın hem kolayca biter hem ölürsem bi daha mı gelcem buraya yusufundan kurtulursunuz.

· Oyun oynadıınız yerin net bağlantısı yüksek hızlı olsun.

· Opal crystal we crude sapphire�leri asla we katta satmayın. Hem daha ii paraya satarsınız hem de ilerki lvllarda questlerde ihtiyacınız olacak.

· We son olarak tabii ki unuttuklarım dışında ;) 7-8 yaşında bir kardeşiniz warsa asla onu oyun oynarken çewrenizde bulundurmayın çok kötü sonuçlara neden olur.

Questler

ah ewet arkadaşlar işte beni en zorlayacak olan konu bu olacak sanırım ama korkmayın ben alnımın ak işin içinden çıkacaıma size de çok yardımcı olacağıma inanıyorum.

Beginner helper quest:
ewet ilk olarak yapılması gereken quest budur. Eğer ki yapılmazsa bu büyük sorun demektir zira bu görewi aldıınızda hem her lvldan insanın partysine şartsız girebilirsiniz yani lvl rstriction çalışmaz (kolay xp gelir) hem de 30 lvl olduunuz da 500k kazanırsınız bence çok ii bi quest ayrıca bunu yaptıınızda sizi partysine alan sizi geliştiren kişiler siz her lvl atladıınızda manner point alırlar 20. lvla kadar 1er 20 lvldan sonra ise 2şerden manner point alırlar. Yani bir beginnerı 1 lvldan direkt olarak 30a kadar yetiştiren bir 35 lvllık büyücü direkt olarak 40 manner point kazanır. Başka sorusu olan?

New warriors weapon:

bu da çok işinize yarayacak questlerden biridir zira ilk 10 lvlda yani hiç para kasamazken size 1 adet enchanted weapon werir nasıl mı öncelikle wormları keserken çıkan silk bundleları topla***** 5 tane sini proconsula götürüp new warriors mission ı yapmak istediimizi söleyerek hp, mp we bir adet enchanted weapon alırsınız sadece sizin classınıza ait olmak üzere... o levellarda bedavadan o levelda iice işinize yarayacak bir item hiç de fena olmayacaktır...(ayrıca proconsuldan bir çok zırh da yapması için recipientları toplayıp getirebilirsiniz.

Armor upgrade:

bi başka güsel görew daha üstelik eğer ki mp mage iseniz çok da işinize gelecektir. Öncelikle en kötü armordan toplamalısınız. Ki moradonda çıkan biçok canawardan bunları çıkartabilirsiniz. Bu armoru we 1 cursed upgrade scrolle birlikte 1000 coinle proconsule gidip bu cihazı +4 we str/mp/int/dex/hp gibi özelliklerinize +6 weren bir hale getirirsiniz. Düşük levellarda çok karlı bişey oluyor... ancak unutmayalım mp mageler bunlara ihtiyaç duyarlar öyleyse mp bonuslulardan bütün seti tamamlayıp bol bol upgrade basıp hepsini +8 yaparsak (en az) (çünkü çok kolay upgrade edilio) çok da güsel bir setimiz olur...

İssac�s quest:

issacla konuştuunuzda size biçok görew werdiini göreceksiniz bence yapın xp we potion weriordu. Sorunuz olursa açıklarım.
Bandicoot extermination: bandicootları keserek içlerinden çıkan dişlerini toplatın 5 tane tooth of bandicoot topladıınızda görewi bitirmek için isaac a dönüp görewi tamamlayın 200 xp point kazanacaksınız.
Speciality skills: ewet oyunun önemli bölümlerinden biri de bu 10. level olduunuzda kazanacağınız özellikleri seçmektir. Bahsettiğim seçimler 3e ayrılmalardır bu sebeple çok ii düşündükten sonra karar werilmelidir....
Silan quest:
ewet bu görewi yapabilmek için en az 15 lvl olmak gerekir. Giant bulcanların ilerisinde bulunan shilanlardan düşen silan bonelardan 5 adet topladıktan sonra bulcanlardan düşen 5 adet iron bar we 50000 coin le birlikte proconsul�a götürürsenzi size bi silan armor yapacaktır. Ancak bana sorarsanız bunu hiç yapmayın derim ben denedim we ii bişey olmadıını gördüm. Ama düşük lvllarda belki işinize yarasa da bu kadar emeğe we 50k paraya değmez bence 100k ya goblin armor alın daha ii bence.

Gem of bravery:

20 lvl olduunuzda yapacaınız lvl up questi olur direkt olarak 21. lvla geçersiniz. Nasıl mı moradondaki captain kunabarl�a gidip ona blood don görewini yapmak istediğinizi sölediinizde sizi bi arenaya gönderecek bu arenada blood donlarla sawaşmalısınız ondan sonra da kutulardan 10 tane gem of bravery çıkardıınızda judge�a çıkmak istediinizi söleyip sonra da captain kunabarla görewi bitirdiinizi sölediinizde 52 k xp kazanacaksınız.

Relic searcher:

ewet 20. lvlda yapıcaınız en ii görewden bahsedeceğim bu görew sizi en az 300k para wereceini sölediimde suratınızın halini tahmin ediyorum. Öncelikle moradonda çıkışa doru baktıımızda sağ tarafımızda kalan yere gideceğiz burda karuslardan bir adam göreceksiniz ismi �nashira�(280,400) bu adama gittikten sonra yardım etmek istediğinizi söleyip ardından aynı şekilde baktığımızda sol arka tarafta bulunan �veronica�ya(400,370) gidip konuşun we tekrar nashira�ya dönün böylece 100k para + 2 tane opal kazanacaksınız ancak kesinlikle bu opalleri satmamanızı öneriyorum mutlaka işinize yararlar ya questlerde işinize yararlar yahut çok daha pahalıya insanlara satabilirsiniz 1 opal çok rahat 150 k ya satılmaktadır hatrınızda olsun.(30. leveldan sonra yapılamıo sanırım)
Guard trainee of moradon:
460,180 kordinatlarında bulunan bir adam war bu adamcağız guard olmak isteyen bi acemi buna 3 adet bulture horn götürdüünüzde size 5000 xp we potionlardan bi öbek werecektir.(30. lvldan sonra olmuo)
Trader kim:

el morad teleport gate�inin yakınlarında bir adam war adı �kim�(350,320) bu arkadaşa 1 bulture horn 1 fang of wolf man 1 orc talisman werdiinizde size 1 adet normal upgrade scroll 3000xp we 100k para wercek die hatırlıorum.(30. lvldan sonra olmuo)
Veronica in shrine of life: daha önce konuştuumuz veronicaya gidip bi daha konuşunca bise bi görew werio böylece dorudan nashiraya gidip konuştuktan sonra tekrar veronicaya döndüümüzde 3000xp 10 water of grace 10 potion of sagacity kazanıoz ne güsel deil mi?(lvl 30dan sonra olmuo)

Guard patrick:

(445,280) kordinatlarındaki patrickle konuştuunuzda size bi görew werior bunu bitirdiinizde 5000 xp we potionlar werior bu görewi yapmadıım için size açıklayamıyorum çok fazla bu açıdan çok sorry.

Recoincidence report:

işte 30. lvldan 50. lvla kadar yapılabilen lvl up questi ama sizi yanıltmasın 50. lvlda yapınca 51. lvl olmuosunuz sadece 30dan 31e geçirtior bakalım neymiş ırkınıza göre captain falkwin(1705,330) yahut captain fargo(345,1700) ile konuşuosunuz. Recoincidence order�ı alıp doruca şuraya gidiorz [Karus(1880,1240) El Morad(110,410)] yani bu ne demek karuslar için oraya el moradlar için de buraya... gidip reconlar hariç dier scouting soldierları kesioz we 5er tane recoincidence map topluoruz böylece captainlara geri dondüümüzde 368000 xp alıoruz sizce de hoş deil mi...

Batllefield:
ehe ehe ehe ewet arkiler işte dier lvl up questimiz 40 lvl olduunuz anda herkesi sallayıp moradona gidioruz ama derhal neden mi bu görew sadece 40. lvlda yapılıyor we %1 bile kasmadan yapılması awantaj zira captain kunabarlla konuştuumuzda battlefield e girmek istediimizi söleip daha sonra içeri girioruz goblinlere karşı mutlaka ranged wuran şeyler gerekli zira adamların yanına gidip wurmaya kalkarsanız sizi direk kesiolar. Az canları olmasına rağmen oldukça ii gömçürüolar mageler için area ile bile kesilebilen bu canlılar tek kişi ile kesilirse 5000 xp werirken 2 kişi ile 6700 küsur xp werior 3 kişi ile 6200 gibi bi rakam da xp werior ancak kesinlikle assassinler we warriorlar kolayca yapamıor haberiniz olsun ama mageler area ile alabilior...

Guardian of 7 keys:

ewet en zor lvl up questi işte geliyor 50. leveldan 65. levela kadar yapılabiliyor ödülü ise tam tamına 14 500 000 xp nasıl ama ağzınız sulandı değil mi çok hoş bir görew we en zoru da 7 ayrı keyholder (sentinel of key) adamın bütün haritaya dağılmış olması yani bu demektir ki bütün karus şehirlerinde ayrı bütün el morad şehirlerinde ayrı olmak üzere 7 ayrı insan bulmalısınız 1.den başla***** 7 tane key holder ancak sırayla gitmeli üstelik bu keyholderlar sürekli dolaşmakta her keyholder size bir soru sorar eğer ki yanlış cewaplarsanız her şeye en baştan başlamalısınız doğru cewaplarsanız bi sonraki keyholder size soru sorar yoksa sormaz. Konuştuktan sonra adam farklı bir yöne gitmeye başlayacaktır bu da aklınızda olsun yani 1. soruyu da doru cewaplamalısınız. Doğru cewap sıralamasının şöyle olduunu duydum ancak doğru mudur bilemicem 1-1-2-2-1-2-2 7siz yine de bi kontrol ediniz.

Warrior master speciality skill:

1 lobo 1 lycaon 1 lupus pendant kapıoruz bunun yanında 10 sapphire 10 opal 10 crystal�i de doruca warrior master shaky� ye götürüoz [Breth(270,1655) Village we Piana Village(1700,380) ] bölece warrior master skill�ini seçebilios. Nası ama değer haaaa.

Rogue master speciality skill:

1 tail of shaula 1 tail of lesath 10 blood of glypthodont 1 fang of bakkira 10x(crude sapphire+opal+crystal) bulup secret agent clarence�e [Karus(Bellua Village:1420,1290), El Morad(Asga Village:1090,1130)] götürüos bölece master skill�imizi açtırabilip master assassin ünwanını alabilios.

Mage master speciality skill:

1 kekuri ring 50 gawolt wing (ki çıkartmak çok zor 1 adet 45 lvled mage lasım baştan söliim bir de elbette kohack lasım ki bölece cilöps die lootlayınız.) 1 tane cursed bone 1 tane feather of harpy queen 10 blood of glypthodont 10x(opal+crystal+crude sapphire) toplayıp direk arch mage�e götürüos karus için linate village da we el morad için raibada...

Priest master speciality skill:

1 holy water of temple(orc bandit leader) 10x(crude sapphire+opal+crystal) we de 10 m parayı priest minerwa�ya götürünce master oluos bu sırada bu arkadaşımız moradonda karus inn keeper�ın sağında bulunuo)

62 lvl master warrior quest:

1 feather of harpy queen 30 safir we 5m parayı warrior master shaky�ye werince 62. lvl özelliği açılmaktadır...(scream scroll)

62 lvl master rogue quest:

1 kekuri ring 30 crystal we 5 m parayı secret agent clarence�e werince 62 lvl özelliği açılmaktadır( ay ne resmi yazdım ya)(magic shield scroll)

62 lvl master mage quest:

3 Blessed Enchant Scroll(STR), 3 Blessed Enchant Scroll(HP), 3 Blessed Enchant Scroll(INT), 3 Blessed Enchant Scroll(MAGIC) we 5 m parayı arch mage�e werince 62 lvl özelliğini yapmaya başla***** kutlayabilirsiniz. (absolute power scroll %30 damage increase oluor kendileri)

62 lvl master priest quest:

100 zombie eyes 30 opal we 5m parayı priest minerwa�ya werirsek eğer judgement scrollü kapıoruz cnm.
Thorn magic: ewet mageleri coşturan 2 büyüye geldik sanırım biri bu dieri ise impact magic oluor 2si de birbirinden hoş yani nası anlatsam bilemem sanki çikolata gibi bişey yani anlatabildim mi? ;) ==&gt; Arch Mage Drake[Karus(1560,430), El Morad(750,1750)] ile konuşup görewi aldıktan sonra 5,000,000 Coin, 30 Sapphire, 30 Crystal, we 30 Opal toplayıp geri dönünce thorn magic skillini örenioz hayırlı olsun...(54. lvlda sahip olabilios ancak)

Impact magic:

Arch Mage Drake[Karus(1560,430), El Morad(750,1750)] ile konuşup 1 set goblin armor we 5,000,000 coini geri getirdiimizde impact magic�i örenmiş oluoruz hayırlı olsun(57. lvlda sahip olunabilio).

Goblin armor quest:

ancak 15 lvl we 60 lvl arasında yapabildiimiz bu hoş şeyi 60. lvlda bol miktarda yapmalıyız tabii ki bol miktarda da manner pointe ihtiyacımız olcak neyse anlatıorum goblin villagelardan istediğimiz türe uygun 5 adet part alırız ancak ne kadar fazla toplarsak o kadar fazla şansımız war daha ii parçalar çıkarmaya zira üst üste yapılan 100 parça goblinden 5 adeti en yüksek sewiye oluyor %ye wurursak her beş parçadan 1 adet goblin armor çıktıına göre aynı tip 500 parttan gerekli ancak unutmayalım ki en yüksek sewiye olan partlar en az 20 m e gider yani genel parayı bile karşılar... proconsule art arda yaptırtmalıyız bu parçalardan hadi hayırlı olsun... deişik partlar deişik paralara yapılıo pauldron 100kya yapılırken boot 30 k ya gauntlet 40kya helmet 50 kya we pad 80kya yapılıo...

Armor of destruction:

ben bunu hiç önermediim için açıklama gerei duymadım ancak hell hound keserek talisman of destruction düşürmek we bulcan keserek de iron bar düşürmek lasım ancak bu da bir görew içerio şu ana kadar kimsede görmedim ama bu destructionları başka şeylerle daha birleştirmeye götürünce tamir edilebilen bi armor çıkıor we çok daha güçlü olduu için de priceless onu yapabilecek olan warsa eminim pauldronunu en az 50 m den satar ki daha önce görülmediini düşünürsek 250m bile normal olacaktır peki öle bi upgrade olduunu nası kanıtlarız dikkat edersek bütün armor of destructionların altında quest item yazar bunun nedeni de işte üstteki olaydır...

Talia skin:

bu armor deişik silahlara karşı xtra armor sağlar we siz bir warriorken üstünüzde bunlardan dagger defenceli olanı warsa we bi assassin sizi kesmeye çalışıorsa o assassinin tek kurtuluşu town çekmektir. Ancak bu armor da tıpkı üstteki gibi tamir edilemez...
Beginner helper programı: bu program cidden de çok yararlı olmakla beraber bazı kişilerin kurtarıcısı bazılarının da en büyük ihtiyacıdır benim gibi shout bardan moradonda bütün beginnerlara dawet gönderen biriyseniz mannerı daha da yükseltmenin keyfini farketmişsiniz demektir peki beginneer helper we manner point nedir öncelikle herkes oynun başında beginner olmalıdır ki lvl restriction yemesin we 500k kazanabilsin 35lvl üstü kimseler ise beginnerları partysine alıp eğitmek suretiyle hem manner kasmakta ki bu upgrade we daha biçok şans işinde işe yaramaktadır hem de partyye giren insanların ortalama lvlından ne kadar yüksekse o kadar daha fazla xp götürmektedir öyleyse bu bir cennettir asgada partysine 7 tane civcivi toplayıp 2si priest elbette dklere solo çeken bir assassin 2 saat içinde yaklaşık olarak 25x7 den 175 manner point kasabilmektedir hem kolay hem güsel yoldan ancak civcivlerin ölmemesi xp kaybetmemesi gerekir zira öle olmassa manner gelmez aynı şekilde civciv de lvl atlayamaz bu 2 taraf için de sinir bozucudur...
Sawaşlar nedenler we sonuçları: 5 tip sawaş wardır bunlardan clan sawaşını teke tek dülloyu elersek 3 önemli sawaş kalır... lunar gate war, dark lunar gate war, we castle siege war...

Dark lunar war:

lvlları 30 we 50 arasında olan kullanıcılar girebilior. Keeper�ı öldürürsek 1000 warderı öldürürsek 500 national point kazanırız. Öldürdükçe para kazanmayız ancak ölürsek %5 kaybederiz paramızdan. Falan filan lunar wara çok benzio ancak lvl sadece 30-50 olması gerekio. Bu lunar war�un bir alıştırması bi provası gibi bişey...

Lunar war:

karşıdan adam öldürürsen 50 national point kazanıosun kendin ölürsen 25 national point kaybediosun. Eğer national pointin kapmamışsa o zaman %1 xp kaybediosun lvl 30dan büyük herkes katılabilio en fazla 200 oyuncu katılabilio asıl sawaş bu. Bunu yenerseniz sizin logonuz çıkıyor oyunun açılışında. Sawaşı kazanmak şöle oluor...

1. 3 tane guard npc�yi (warder1 warder2 we keeper) kesersek.

2. 1 saat içinde bunu 2 taraf da yapamazsa en fazla kim adam öldürmüşse o taraf alıor damalı bayraı (sanırım yanlış bişey söledim).

3. 2 taraf da eşit sayıda npc öldürdüyse yine en fazla oyuncu öldüren taraf kazanıo sawaşı.

4. eğer ki 1. we 3. maddeler kazananı belirleyemiorsa bi önceki sawaşı kazanan kazanmış kabul ediliyor....

Castle siege war:

bu da delos zonedaki delos castle�ın komutasını almak için sawaşacak 4 weya üstü sınıfındaki knight clanlarından bikaçının sawaşması sonucu kazanılıyor kazanan taraf hem delostan hem moradondan wergi topluyor üstüne üstlük o klan üyelerine daha fazla sanşla güsel itemlar çıkıor... 1,5 saat süren bu sawaşta pazartesi günleri saat 13:00da başlıor olması lasım ancak şöle bişey war ki bu sawaşa girebilmek için 4. sewiye knight olmak gerekio sawaşta kalenin ortasında bi artifact war tamam mı bu artifactı x clanı parçaladıysa artifact hemen kendini yeniliyor we x clanı için oluşuyor x clanı kalenin komutasına sahib oluyor y clanı parçalarsa artifactı y clanı kaleyi alıyor aktif 1 saat içerisinde en son hangi clan artifacta sahipse delos zone onun emrine giriyor delosu kontrol eden klan istediğinde abyss dungeona giden kapıyı kapayabiliyor istediğinde açabiliyor ama tabii ki paralar geldii için mutlaka açmak lasım di mi
Uniqueler we forgotten temple: ewet geldik işte bi başka hassas konuya uniqueler çok deişik biçimlerde olabilmesine rağmen bazıları wardır ki uniquelerin de üstünde adeta uniquelerin unique�idir işte böyle içeri sadece ilk 32 kişi girebilir we malezya saatiyle 7:30dan sonra açılır (türkiye saatiyle 1:30a denk gelior sanırım (akşam)) öğleden sonra gittiğimizde 46-59 lvl arası olanlar 2nd grade olana 60 we üstü olanlar 1st grade olan temple a giderler ancak şöyledir ki içerde hiç sorun yaşamadan herkes party kurabilir dost düşman en sonunda yarım saat içinde bütün temple�ı temizlemeniz gerekir böylece bir tane chest alırsınız ancak bu hiç de kolay deildir eğer ki temizleyemezseniz temple otomatik olarak kapanır. We siz de sadece xp kazanmış olursunuz yaratıklardan kesinlikle item weya para düşmez ancak herkesi öldürürseniz templedaki chesti gidip miraseth�e wermelisiniz o chesti açacak we size unique i werecektir yalnız bu çok zor olan bir görewdir we ölürseniz moradona gidersiniz yahut canınızın hiçbir önemi olmadan /town yazarsanız da moradona gidersiniz. Ama söylediğim gibi 2nd grade temple için öyle bir klanca toplaşmalısınız ki siz dahil 32 kişi orda beklemeli we kapı açıldıında derhal girmelisiniz we tabii de 32 kişi de 59 lvla yakın olmalıdır ki daha kolay bir dövüş olsun. Hadi kolay gelsin.

Şehirler

Moradon:

ilk başladıımız şehirdir karus da olsak el morad da olsak buradan başlarız yolculuumuza... öle bi yer ki ejder we perilerce korunuo(cidden hikayesi böle) we öle bi yer ki karus we el morad bu sebeple sawaşmıo iki tane warp gate�i war ki biri el morad dieri karus için we yine ticaret için best mekan zira 2 taraf da burda olduu için çok da güsel para kasabilioz bişeyler satarak bu sırada kecoonlardan kekuri çıkartmak için de paso buraya urayacaz tabi... neyse...

Luferson Castle

karusların kalesi burada karuslar kendi leri istediği gibi yaşıyorlar elmoradlar bu kaleye sadece savaş zamanında baskında gelebiliyor

Elmorad Castle

elmorad ların kalesi burada elmoradlar kendileri gibi yaşıyorlar karuslar bu kaleye sadece savaş zamanında baskında gelebiliyor

Colony Zone

colony zone karusların yada elmoradların kendine has koloni lerini kurduğu bölge burada her bir ırk kendi kolonisine gelen karşı ırkın adamlarını ne kadar öldürürse ona ulusal puan verilir her bir kişi için tek bir kişi kestiyse party siz 50 national point (ulusal puan verilir)


Hangi item=Hangi yaratık

şimdi burada söylenen item taktikleri tecrübelerden eserdir.

mirage dagger:::::: harpy ler türleri fark etmez(harpy bosstanda çıkar)
bardish:::::::lamia, lamiros, lamentation
glave:::::::: troll ,troll warrior(bana sadece bunalrdan çıktı belki başka trollerdende çıkar)
halberd:::::::uruk tron
raptor:::::::: dark mare, death mare, dread mare(boss)
iron crossbow:::::::::lamia, lamiros, lamentation, dark mare
+8 short bow ::::::::bulcan,wormların hepsi
+8 stiletto::::::::::::bulcan, wormların hepsi
+8 tabar :::::::::::troll,harpy, dire wolf (fazla kesersen çıkar)
+8 wood staff::::::bulcan,dire wolf,worm lar
salamander staff::::::::apostle,deruvish
viper staff:::::::::golem
elixir staf:::::::::dark mare den duymuştum
iron bow:::::::::::::antares(boss),lesath(boss),golem(ama çok kesmen lazım)
chitin bow:::::::::lesath,shaula(boss/boss)
scorpion shield::::::::antares(boss)
dragon tooth hammer::::::::::dragon tooth,dragon tooth skeleton(ama çok fazla kesmeniz lazım)
javana axe,twohanded javana axe::::::::::javana(boss)
gigantic axe,two handed gigantic axe:::::::::samma(boss)
scorpion bow::::::::::shaula(boss)
scorpion scythe::::::::::antares(boss)
chitin sheild::::::::lesath(boss)
level 35 magician spell:::::::::antares(boss),haunga,baron
sword of dead:::::::::::hyde
kekuri ring::::::::::::kecoon(tüm hepsinden),kekurikekukaka(BOSS)
totemic spear::::::::dark mare,dread mare(boss),death mare(talos kes belki çıkar)
pike::::::::::lamia,lamiros,lamentation,uruk blade
dextery bonus +8,+9::::::::::::ghost warrior,shadow(bana çıkmıştı)
strength bonus +8,+8:::::::::::ghost warrior,shadow
magic power bonus +8,+9:::::::::::orc magician,orc wizard(orc wizardan çıktığını duymuştum)
chitin shell::::::::::::::bosslar(kekurikekukaka dan çıkarmı bilmem),dark mare,atross
kukry:::::::::::lamia,lamiros,lamentation
shard:::::::::::::darkmare,deathmare,dreadmar


<b>DETAY 3
</b>OYUN TUŞLARI KISA YOLLAR -

STATUS=DURUM
sol üst köşedeki sarı bar exp göstergeniz. 1
Yeşil bar ise ayrıntılı exp göstergesi yani %10 luk exp yi gösterir. 3
Kırmızı bar HP=yaşam puanınız. 2
Mavi bar MP=mana puanınız 4
MAP=HARİTA
oyundayken "M" tuşuna basarak haritayı açıp kapayabilirsiniz. 5SHORTCUT=KISAYOL
8 tane kısayol tablosu vardır(f1 den f8 e kadar) ve her tablo 8 tane kısayol içerir.1 den 8 e kadar olan kısayol tablosuna skillerinizi HP,MP potionlarınızı ve kullanılabilen itemları koyabilirsiniz.CHAT=İLETİŞİM
sol alt köşedeki chat kısmı 6 kısımdan oluşur.
eğer normal chate tıklarsanız belirli bir mesafedeki herkes yazdıklarınızı görür
özel mesaj atmak istediğiniz kişinin üstüne tıklayıp private a tıkladığınızda özel mesaj penceresini açar.
belirli bir mesafedeki herkes yazdıklarınızı görür.mesafe bakımından normal mesajdan çok daha geniştir ama shout tan yazdığınız her mesaj mana nızın beşte birini kullanır.
eğer party chat e tıklarsanız yazdıklarınızı sadece bulunduğunuz partydekiler görür.
eğer clan chat e tıklarsanız yazdıklarınızı sadce clanınızdakiler görür.
eğer ally chate tıklarsanız yazdıklarınızı clanınızdakilerle beraber szinle müttefik olan clanlarda görür.
eğer herhangi bir chat kısmını görmek istemiyorsanız yanındaki ok işaretine tıklamanız yeterlidir.ÖRN: kimsenin sze pm atmasını istemiyorsanız private ın yanındak ok işaretine tıklamanız yeterli olacaktır.INFO=BİLGİ
info kısmında o an için yapmış olduğunuzeylemleri görebilirsiniz.ÖRN:vurduğunuz hasar,aldığınız hasar,kullandığınız itemlar vs.FUNCTION=FONKSİYON TUŞLARI
:"m" tuşuna basmak yerine map tuşuna basarak ta haritayı açabilirsiniz.üzerinizde bulunan eşyaları koyduğunuz alandır.kısayol tuşu olarak "ı" yı da kullanabilirsiniz.karakterinizle ilgili gelişmeleri görebileceğiniz alandır.4kısımdan oluşur.
karakter özellikleriniz göterir
yapmış olduğunuz görevler veya aldığınız ama henüz yapmadığınız görevleri gösterir
clanınızın durumunu gösterir.
arkadaş listenize eklediğiniz kişilerin durumlarını gösterir.karakterinizin yapabildiği özellikler.alışveriş yapmak istediğiniz kişiye tıklayıp trade e bastığınızda alışveriş penceresini açarsınız
party kurmak ve partynize oyuncu davet etmek istediğiniz kişinin üstüne tıklayıp invite a tıklarsanız o kişiyi partynize almış olacaksınız.
oyun komutlarının bulunduğu bölüm
çıkış menüsünü açar.


KNİGHT ONLİNE KARAKTER JOB SKİLLER RESİMLİ ANLAMLARI ANLATIM
ALINTI YAPTIĞIMIZ SİTELERİ BELİRTTİM.
Share this post
  • Share to Facebook
  • Share to Twitter
  • Share to Google+
  • Share to Stumble Upon
  • Share to Evernote
  • Share to Blogger
  • Share to Email
  • Share to Yahoo Messenger
  • More...

0 yorum

Aşağılayıcı terimler kullanmanız halinde yorumunuz silinir.

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

 
© MertTuncers
Designed by BlogThietKe Cooperated with Duy Pham
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0
Posts RSSComments RSS
Back to top